خدمات سئو

در دنیای پرشتاب امروز، جذب مشتری و افزایش فروش به مثابه حیات برای هر کسب و کاری است. اما در میان انبوه وب‌سایت‌ها و رقابت نفس‌گیر، چگونه می‌توان صدای خود را به گوش مخاطبان رساند و اعتماد آن‌ها را جلب کرد؟

در دنیای امروز

سئو چگونه به سایت شما کمک می‌کند؟

سئو، مخفف Search Engine Optimization یا بهینه‌سازی برای موتور جستجو، مجموعه‌ای از تکنیک‌ها و استراتژی‌ها است که به شما کمک می‌کند تا رتبه وب‌سایتتان را در نتایج جستجو ارتقا دهید. به عبارت دیگر، با سئو، محتوای وب‌سایتتان به گونه‌ای ساختاردهی و بهینه‌سازی می‌شود که موتورهای جستجو مانند گوگل آن را بهتر درک کنند و در جستجوی مرتبط با کلمات کلیدی مد نظرتان، رتبه بالاتری به آن اختصاص دهند.

  •  افزایش ترافیک: سئو به شما کمک می‌کند تا بازدیدکنندگان بیشتری از طریق موتورهای جستجو به وب‌سایتتان جذب کنید.
  •  بهبود برندینگ: با قرار گرفتن در رتبه‌های برتر نتایج جستجو، اعتماد و اعتبار برند خود را افزایش می‌دهید.
  •  کاهش هزینه‌ها: سئو در مقایسه با روش‌های تبلیغاتی سنتی مانند تبلیغات بنری، بسیار مقرون به صرفه‌تر است.
  •  افزایش فروش: با جذب مشتریان بالقوه بیشتر، فروش و سود خود را افزایش می‌دهید.

به عنوان صاحب یک کسب و کار اینترنتی این سوال ذهن شما را هم مشغول کرده است.امروز عصر دیجیتال است و دیگر مثل گذشته نیست که کسب و کار شما و خدماتی که ارائه می دهید محدود به یک منطقه و یا یک شهر و حتی یک کشور باشد؛ مردم برای برطرف کردن کوچک ترین نیاز خود سریع مرورگرهایشان را باز می کنند و با سرچ یک عبارت به آن می رسند.

از طرفی ملاک های توانایی و ثروتمندتر شدن هم از زور و بازوی قوی به ذهن و خلاقیت بیشتر تغییر کرده است.ذهن باز به شما می گوید که برای ثروتمند شدن آقای خود باشید، صاحب کسب و کار خود شوید و این کسب و کار را با سایت مخصوص خود به مردم معرفی کنید.اما آیا هندل کردن تمام کار های یک کسب به تنهایی امکان پذیر است؟! مسلما پاسخ این پرسش خیر می باشد چرا که همواره افراد خردمند می دانند که یک دست به تنهایی صدا نخواهد داشت.علاوه براین شما عناوین زیادی را در اینترنت ممکن مشاهده کنید که شما را به آموزش فرا میخوانند اما آیا وقت کافی برای تمرکز روی چندین مطلب را خواهیم داشت؟

seo

برای طراحی یک سایت به روز و پربازدید که با اولین نگاه به مرورگر آن را می بینیم باید به اصول سئو مسلط باشیم. ما در هپتاوین که ،یکی بهترین از ارائه دهندگان خدمات سئو در کرج می باشد ،طبق این اصول سایت شما را طراحی میکنیم تا دیگر نگران دیده نشدن خدمات خود نباشید. اما اگر سئو را نمی شناسید و اولین باری است که با این کلمه روبه رو میشوید شما را به خواندن ادامه ی مطلب دعوت می کنیم.
سئو به معنای مجموعه فعالیت هایی است که ما در هپتاوین(بهترین شرکت سئو کرج) با عنوان طراحی سایت و تعیین استراتژی محتوایی و تولید محتوا انجام می دهیم و در نتیجه آن جایگاه بهتری در نتایج جست و جوی گوگل کسب می کنید و بازدید کننده های بیشتری برای سایت شما جذب میکنیم.
اما اگر بخواهیم به مفهوم دقیق تر کلمه ی ببریم عبارت seo مخفف سه کلمه search engine optimization که به معنی بهینه سازی سایت برای موتور های جست و جو است.امروزه این مفهوم به search experience optimization تغییر یافته که برابر است با بهینه سازی تجربه کاربری از جست و جو، به عبارت دیگر باید برای رضایت کاربر از نتیجه یافت شده نیز اهمیت ویژه ای قائل شویم.

مطالب فوق نشان دهنده ی آن است که در چند سال اخیر سیاست های گوگل با انتظارات بازدید کنندگان از سایت ها همسو شده است.گوگل موتوری هوشمند و برتر است اما هنوز برای بهبود عملکر خود به نظرات کاربرانش احتیاج دارد و به آن ها احترام می گذارد.
الگریتم های جدید گوگل به گونه ای است که رفتار کاربران هنگام جست و جو را آنالیز می کند و طبق همان رتبه بندی نتایج را بهینه می کند.گوگل به حدی به انتخاب کاربرانش اهمیت می دهد که اگر یک سایت از نظر رتبه بندی در رتبه ی پایینی از گوگل باشد ولی کاربران کلیک زیادی بر روی آن انجام دهند گوگل جایگاه آن را بهبود می بخشد.
بازدیدهای به دست آمده از سئو بر هر تبلیغی برتری داشته و دراز مدت هزینه کمتری را نیز به شما تحمیل خواهد کرد. اگر یک مقایسه انجام دهید متوجه خواهید شد که بازدید کنندگان به نتایجی که گوگل به آن ها نشان خواهد داد بسیار بیشتر از تبلیغات اطمینان خواهند کرد. از طرفی آن ها همیشه شاهد تبلیغ نخواهند بود و مثلا اگر به دنبال یک آبرسان خوب برای پوست چرب باشند سریع سراغ گوگل خواهند رفت و در این جا اگر شما از متخصصین سئو کمک گرفته باشید می توانید محصول خود را به راحتی عرضه نمایید.بر عکس ای قضیه یعنی سئو اشتباه می تواند شما را از دید کاربران پنهان کرده و تمام تلاش های شما را هدر دهد، درنتیجه رقبای شما با محتوای ضعیف تر بازدید و محبوبیت بیشتری دارند.

تفاوت سئو و تبلیغات اینترنتی در چیست؟

با توجه به پیشرفتی که موتور جستجوی گوگل در دنیای اینترنت داشته، برای کسب در آمد از طریق اینترنت قطعا باید در نتایج گوگل دیده شوید، برای دیده شدن در صفحات گوگل بدون بهینه سازی و سئوی وب سایتتان چندین گزینه خواهید داشت که به مقایسه بین سئو و تبلیغات اینترنتی خواهیم پرداخت

تبلیغات اینترنتی شامل بنر‌‌های تبلیغاتی، پاپ آپ‌‌ها و تبلیغات کلیکی در انواع وب سایت‌‌ها است

در ادامه چند مورد از تفاوت اصلی میان سئوی سایت و تبلیغات اینترنتی را عنوان می‌‌کنیم:

هزینه‌‌ی سئو بسیار به صرفه‌‌تر از هزینه‌‌‌ی بسیار سنگین تبلیغات است
از طریق سئو به راحتی برند سازی می‌‌کنید و از نظر شهرت پیشرفت خواهید داشت اما در تبلیغات اینترنتی این گونه نیست
تفاوت مهمی میان تبلیغات اینترنتی گسترده و نمایش سایت شما در گوگل وجود دارد این تفاوت این است که وقتی شما تبلیغات اینترنتی را به صورت گسترده در اینترنت انجام می‌دهید تمام کاربران هدف و غیر هدف تبلیغات شما را می‌بینند و ممکن است که از تبلیغ شما خوششان بیایید و وارد سایت شما شوند

اما زمانی که شما سئو انجام می‌دهید فقط مخاطبین هدف که کلمات کلیدی شما را جستجو کردند سایت شما را می‌بینند و ترافیک ارزشمندتری وارد سایتتان می‌کنید.
الکسای سایت پس از سئو به شدت پایین می‌‌آید و این مورد باعث جلب اعتماد کاربران سایت شما خواهد شد.
پس از سئو ترافیک سایت به صورت مفید و هدفمند بالا می‌‌رود و می‌‌توانید فروش خوبی داشته باشید.


یکی از مهمترین مراحل انجام سئو انتخاب کلمات کلیدی مناسب می‌‌باشد اگر کلمات کلیدی مناسبی را برای صفحات هدفمند صحیح سئو کنید می‌‌‌توانید به راحتی اعضای سایت خود را افزایش دهید.
ربات های خزنده گوگل فاکتور های نسبتا مشخصی برای درک محتوای صفحه دارند که در صورت رعایت آن ها شانس شما برای کسب جایگاه افزایش می یابد. در اینجا ما دوباره شما را به یکی از بهترین ارائه دهندگان خدمات سئو در کرج یعنی هپتاویندعوت می کنیم. این سرمایه گذاری و هزینه موقت نیست شما در واقع با کمک گرفتن از متخصصین سئو برای طراحی سایت خود آن را به یک منبع در آمدزایی پربازدید و پر مخاطب تبدیل می کنید.
استفاده از تکنیک های سئو در جهت رضایت مشتریان ورعایت تمام قوانین و اصول در این مسیر را سئو کلاه سفید می نامند، ولی استفاده از ضعف های موتور های جست و جو در کنار عدم اهمیت به رضایت بازدیدکنندگان را روش کلاه سیاه می نامند. گوگل هر چندوقت یکبار این تکنیک ها را شناسایی و سایت هایی که از سئو کلاه سیاه استفاده کرده اند را تنبیه خواهد کرد.

سئو و بهینه سازی یک سایت فرآیندی زمانبر و مستمر است. تکنیک ها و روش های زیادی برای کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل وجود دارد که هر کدام می توانند تاثیر مثبتی در این فرآیند داشته باشند. برای موفقیت در سئو هر سایت نیازمند 3 بازوی اصلی هستیم که عبارتند از:

1- سئو تکنیکال

استانداردسازی کدنویسی سایت، رعایت اصول سئو در طراحی، نشانه گذاری استاندارد، بهینه سازی سرعت سایت، طراحی نسخه ریسپانسیو و مواردی از این دست را سئو تکنیکال می نامیم. برای شروع فعالیت های مرتبط با بازاریابی محتوا پیش از هر چیز به یک بستر قدرتمند و سایت استاندارد نیاز خواهیم داشت.

2- بازاریابی محتوا

فعالیت هایی شامل شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند، آنالیز رقبا، تدوین استراتژی محتوایی، تولید محتوای ارزشمند، برچسب گذاری و دسته بندی، لینک سازی داخلی و … را میتوان بخشی از فرآیند بازاریابی محتوا دانست. موفقیت در سئو بدون محتوا تقریبا غیرممکن است

3- لینک سازی هدفمند

رعایت استانداردهای سئو تکنیکال و تولید محتوای ارزشمند میتواند شما را به صفحه اول نتایج گوگل برساند ولی برای کسب رتبه 1 و رقابت با سایت های قدیمی تر شما نیازمند لینک سازی خارجی برای سایت خود هستید. فعالیت در شبکه های اجتماعی، فروم های تخصصی، کامنت مارکتینگ، خرید بک لینک، خرید رپورتاژ آگهی و … را اصطلاحا SEO Off-page می نامیم.

در این بخش به سوالاتی که عموما در مورد سئو پرسیده میشود و دغدغه افراد در زمان آشنایی با این حوزه است پاسخ داده ایم

1-برای رسیدن به رتبه 1 گوگل چقدر زمان لازم است؟
پاسخ به این سوال برای هر کسب و کار و سایتی متفاوت خواهد بود؛ بسته به میزان اعتبار و فعالیت های پیشین سایت شما، کلماتی که هدف گذاری کرده اید و وضعیت رقبا این زمان تعیین خواهد شد. ممکن است در یک حوزه بتوان در 3 ماه موفقیت های مهمی کسب کرد ولی در حوزه دیگری بیش از یک سال زمان لازم باشد

2-قیمت خدمات سئو چقدر است؟
سئو یک محصول نیست بلکه مجموعه ای از خدمات تخصصی است در نتیجه نمیتوان قیمت مشخصی برای همه سایت ها در نظر گرفت. البته میتوان خدمات سئو را در دسته بندی های مختلفی شامل بهینه سازی سایت، بازاریابی محتوا، لینک سازی و … قرار داد و برای هرکدام هزینه مشخصی اعلام نمود.قدم اول آنالیز دقیق سایت و تصمیم گیری در مورد خدمات مورد نیاز است که بر همین اساس میتوان تخمین درستی از قیمت ارائه نمود.

سئو برای جستجو و مشاهده هر‌چه بیشتر، بسیار مهم و موثر است؛ اما ارزش واقعی آن، چیزی فراتر است. بطور کلی، سئو‌ی خوب به چند دلیل در افزایش فروش اهمیت فراوان دارد:

باعث ایجاد اعتماد و اعتبار می‌شود
تجربه بهتری را برای کاربران رقم می‌زند
اگر در صفحه اول نباشید بازی را باخته اید
به افزایش ترافیک و بازدید منجر می‌شود
نسبتا به صرفه و ارزان است
یک استراتژی بلند‌مدت به حساب می‌آید

چرا وب سایت من به سئو نیاز دارد؟

بخش عظیم ترافیک اطلاعات در اینترنت توسط تبلیغات معتبر موتورهای جستجو صورت می‌‌‌گیرد. معتبرترین موتورهای جستجو عبارتند از گوگل، بینگ و یاهو اگرچه شبکه‌‌های اجتماعی گوناگون و مدل‌‌‌‌های دیگر ترافیک اطلاعات نیز می‌‌‌توانند برای سایت شما بازدیدکننده ایجاد کنند، اما موتورهای جستجو روش اصلی هدایت کاربران بیشتر در اینترنت است. چه سایت شما ارائه دهنده محتوا، سرویس، محصول و اطلاعات باشد و چه در مورد هر چیز دیگری باشد، این موضوع کاملا ثابت شده است.

از رقبا پیشی بگیرید.
در صدر نتایج گوگل دیده شوید.
مشتریان هدفمند را به سایت خود هدایت کنید.
فروش خود را چند برابر کنید.
هزینه‌‌‌ی سئو بسیار پایین تر از تبلیغات اینترنتی می‌‌‌‌‌باشد.
سئو در گوگل رایگان است اما تبلیغات در گوگل هزینه دارد.
ترافیک در سایت بالا می‌‌‌رود.
الکسا پایین می‌‌‌آید.
برند سازی انجام می‌‌‌گیرد.
اعضای سایت شما بسیار بالا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌رود.

موتورهای جستجو در هدف قرار دادن چیزی که مردم از پیشنهادهای شما به دنبالشان هستند منحصر به فرد عمل می‌‌‌کنند. در واقع موتورهای جستجو راه‌‌‌های ارتباطی هستند که این قضیه را عملی می‌‌‌‌کنند. اگر سایت شما توسط موتورهای جستجو پیدا نمی‌‌‌شود یا محتوای سایت شما در دیتابیس‌‌‌های آنها قرار نمی‌‌‌گیرد، به این معنیست که شما فرصت‌‌‌های شگفت انگیز حضور در موتورهای جستجو که در وب‌‌‌سایت‌‌‌های دیگر موجود است را از دست داده‌‌‌اید. موارد جستجو شده، همان کلماتی که کاربران آنها را در فرم جستجو تایپ می‌‌‌کنند دارای اهمیت فوق العاده‌‌ای می‌‌باشند. تجربه نشان داده است که ترافیک موتورهای جستجو می‌‌‌‌تواند به یک موفقیت ساماندهی شده یا بالعکس منجر شود. اهداف یک وب سایت می‌‌تواند ارائه تبلیغات‌‌، درآمدزایی یا نمایش محصولاتی باشد که مشابه آن درهیچ شبکه بازاریابی دیگری نباشد.
اکنون که متوجه ی اهمیت و جایگاه ویژه ی سئو شده اید دیگر نباید بی گدار به آب بزنید پس سئوی سایت خود را به کسانی بسپارید که تمام تمرکزشان روی این مسئله است و خود با خیال راحت به کسب و کارتان بپردازید.بار دیگر هپتاوین را برای یاری در امر سئوی سایتتان به شما معرفی میکنیم تا با خیالی راحت کار خود را به آن بسپارید.