خدمات بازاریابی و فروش

کاسبی بگیر و نگیر داره دیگه

این جمله را حتما از زبان کاسب ها شنیده اید و اگر خودتان هم فروشندگی و گرداندن یک کسب و کار را تجربه کرده باشید، شخصا آن را لمس کرده اید

coming-soon

گامی ضروری برای رونق کسب و کار شما!

بدون بازاریابی، در تاریکی رقابت گم خواهید شد!

زمان های مختلف در طول یک سال کاری و مناسبت هایی که به همراه خود دارند، بالا و پایین رفتن قیمت محصولات مادر و حتی روابط بین کشورها روی فروش کوچک ترین مغازه ی محل شما تاثیر خواهد داشت.اما کاسبی را در نظر بگیرید که تمام این موقعیت ها را ارزیابی کرده است آن ها را تحلیل کرده و از تک تک آن ها به نحو احسن استفاده میکند. اما اگر تمام این موارد را مدنظر داشته باشید و سعی کنید بهترین خود باشید باز هم یک اصل مهم و دیرینه را فراموش کرده ایم؛ موردی که اگر نباشد محصول؛بازار و کاسبی هیچ یک برای شما کاربردی نخواهد داشت؛ بله، مشتری! اگر او نباشد هرگز گردشی در کار نخواهد بود و چرخه ی فروش نخواهد چرخید

فروشنده ها و بازرگانانی که مشتری ثابت خود را داشته باشند و به عبارتی بتوانند افرادی که نیاز مداوم به یک محصول را دارند بیابند فروشندگان موفق تری خواهند بود. آن ها همیشه یک پایه ثابت خرید دارند و این موضوع یک درآمد و سرمایه ی همیشگی برای آن ها ایجاد خواهد کرد.اما آیا هر کاسب و کسی که به امر فروش یک محصول مشغول است، می تواند به راحتی چنین مشتری هایی پیدا کند؟ در مواردی مشاهده می شود که شما به عنوان یک بازرگان احساس ضعف در برقراری ارتباط اجتماعی می کنید و در واقع شخصی درونگرا هستید که از هوش اقتصادی خوبی بر خوردار است اما مهارت ارتباط اجتماعی را به خوبی ندارد، یا ممکن است تازه کار باشید و با بازار فروش یک محصول آشنا نباشید. این جاست که ما پیدا کردن یک بازاریاب خوب را به شما پیشنهاد می دهیم. اما بازاریاب کیست و چه کاری انجام می دهد؟

بازاریاب مأموریت پیشنهاد، تدوین، اجرا و نظارت بر استراتژی ها، اهداف و برنامه ‌های بازاریابی و مدیریت برند و همچنین توسعه راهکارهای ارتباط با مشتریان و افزایش رضایت آنها را برعهده دارد. بازاریاب در بعضی از شرکت‌ها و سازمان‌ها در طبقه‌بندی جدا تقسیم می‌شوند و در بعضی در مجموعه بازرگانی گنجانده می‌شوند. متخصصان بازاریابی کسانی هستند که در زمینه بازاریابی حرفه‌ایی و با آموزش درست هستند. آنها معمولا در زمینه فروش، بازاریابی و تبلیغات دارای دانش آکادمیک هستند. کارشناسان بازاریابی برنامه‌های بازاریابی را توسعه می‌دهند و برای دستیابی به مشتریان از طریق روش‌های ارتباطی نوین مانند ایمیل، وب‌سایت، وبینار، آگهی دیجیتال و رسانه‌های اجتماعی و یا روش‌های سنتی استفاده می‌کنند. کارشناسان بازاریابی حرفه‌ایی معمولا دارای سابقه کار و تجربه در زمینه بازاریابی هستند، درک دقیقی از بازار مشتری ، شرکت و تبلیغات دارند.
برای پیدا کردن چنین افرادی ما آژانس تبلیغاتی هپتاوین را به شما معرفی میکنیم.شما به تنهایی قادر به انجام تمام موارد فوق را نخواهید داشت و باید تمرکز خود را روی موارد مهم تری همچون سرمایه گذاری و غیره بگذارید . ما به شما کمک خواهیم کرد تا با بازاریاب های خبره و ماهر همکاری کنید و شاهد تحول فروش و پیشرفت خود باشید..چرا که اکنون یک بازوی کمکی دارید و می توانید با یک هزینه ی ساده سرمایه ی خود را چندین برابر کنید.

M1

اکنون که درباره ی وظایف یک بازاریاب مطالعه کرده اید بهتر است درباره ی اهمیت بازاریابی و فروش نیز مطالعه ای داشته باشید تا به کارآمدی هر چه بیشتر آن پی ببرید. درواقع شما باید دو واحد را در مجموعه ی کاری خود ایجادکنید. واحد فروش و واحد بازاریابی.
حفظ بقاء و سودآوری سازمان ها در دنیای کسب و کار امروزی در گرو عملکرد حساب شده واحد بازاریابی و فروش است. البته این به معنای نادیده گرفتن اهمیت سایر واحدها نیست ارتباط مستقیم واحد بازاریابی و فروش با اصلی ترین رکن هر کسب و کار یعنی مشتری، باعث افزایش اهمیت و جایگاه این واحد گردیده است. جذب، حفظ و تلاش به منظور ماندگاری مشتری از عوامل تأثیر گذار در اهمیت این واحد است دلایل زیر به روشنی اهمیت واحد بازاریابی و فروش را نشان می دهند

بازاریابی در میان ترکیبی از چهارگانه محصول (کالا یا سرویسی که ارائه می‌شود)، قیمت (مبلغی که برای فروش در نظر گرفته می‌شود)، مکان (محل توزیع محصول یا سرویس) و تبلیغات (حربه‌های ایجاد ارتباطات تجاری با مشتریان) می‌ایستد. بازاریابی در اصل می‌کوشد که با در نظر گرفتن کالاها و خدمات خود مشتریان ایده آل را شناسایی کند و توجه مشتریان را به محصولات و خدمات در دسترس خود جلب کند. این به این معناست که شما برای معرفی محصولات خود به دیگران اگر یک بازاریاب ماهر و مارکشته داشته باشید می توانید این موارد را به او بسپارید و دیگر نگران پیداکردن یک مشتری ایده آل نباشید. اینجاست که ما باردیگر آژانس تبلیغاتی هپتاوینرا برای پیداکردن یک بازاریاب مطلوب به شما معرفی میکنیم. بدیهی است که بازاریابی مستلزم صرف هزینه از طرف سازمان است اما این هزینه به‌ منظور کسب ارزش افزوده بیشتر برای شما انجام می‌شود از این رو جزء ضروریات کسب و کار شما به شمار می‌رود بنابراین شما نباید هزینه‌های بازاریابی را جزء هزینه‌های سربار و غیرضروری قلمداد کنید چون در این صورت از رقبای خود عقب می‌مانید؛ چه بسا بازار مشتریان کنونی خود را نیز از دست بدهید!
بازاریابی اکنون نه یک حربه بلکه یک ضرورت است و اهمیتی همپای سایر فرایندهای مهم شرکت شما دارد این ویژگی‌ها بدون شک هر سازمانی را به سمت ساماندهی مارکتینگ و اتخاذ روش‌ها و رویه‌های آن سوق می‌دهد چون آورده‌های بازاریابی نسبت به هزینه‌های مرتبط بر آن، بسیار قابل‌توجه‌تر است. بدیهی است که هر مکانیزمی که به ارتقای شما یاری رساند حکم یک الزام را برای‌تان خواهد داشت از این نظر بی‌توجهی به مارکتینگ و عدم استفاده از مزایای آن، کسب و کار شما را از ظرفیت‌های بسیاری محروم می‌کند و به رقبایتان اجازه می‌دهد از شما پیشی بگیرند.
اکنون برای شما در یک جمع بندی اهمیت بازاریابی و فروش را باردیگر گوشزد می کنیم.
بازاریابی یک روش مؤثر برای مدیریت مشتریان و تحریک آن‌ها به خرید است. بازاریابی مشتریان بالقوه را تبدیل به مخاطبان محصولات و خدمات می‌کند و به این ترتیب آن‌ها را در جذب و خرید کالا تحریک می‌کند .
بازاریابی باعث حفظ و ارتقای شهرت سازمان می‌شود و شما را نزد مخاطبان به برندی برجسته تبدیل می‌سازد. برندینگ یک اصل پایا در بقا و ارتقای یک سازمان است و بر سر نام افتادن برند و استمرار این روند باعث عادت کردن ذهن مشتریان به نام و درنتیجه محصولات و خدمات شما خواهد شد